Про Аккерманіку: відмінності між версіями

Матеріал з Аккерманіка
Немає опису редагування
Немає опису редагування
Рядок 1: Рядок 1:
'''«Аккерманіка»''' — онлайн-енциклопедія [[Білгород-Дністровський|Білгорода-Дністровського]] та навколишніх територій, які входили у межі [[Білгород-Дністровський район (1940—2020)|Білгород-Дністровського району до 2020 року]].
'''«Аккерманіка»''' — це вільна енциклопедія про [[Білгород-Дністровський]] та його [[Білгород-Дністровський район|околиці]], а саме про історію та культуру краю і про людей, які творять цю історію. Це як Вікіпедія у межах [[Буджак|Аккерманщини]].


Аккерманіку [[Довідка:Як редагувати статтю|може редагувати кожен]].
Редагувати Аккерманіку [[Довідка:Як редагувати статтю|може кожен]].  


Станом на {{CURRENTDAYNAME}}, {{CURRENTDAY}} {{CURRENTMONTHNAME}} енциклопедія налічує {{NUMBEROFARTICLES}} [[Спеціальна:Усі сторінки|статей]], {{NUMBEROFPAGES}} сторінок, {{NUMBEROFEDITS}} редагувань та {{NUMBEROFFILES}} файлів.
Станом на сьогодні, {{CURRENTDAY}} {{CURRENTMONTHNAMEGEN}} {{CURRENTYEAR}} року, кількість [[Спеціальна:Усі сторінки|статей]] {{NUMBEROFARTICLES}}, редагувань — {{NUMBEROFEDITS}}, файлів — {{NUMBEROFFILES}}.


== Мета ==
== Від головного редактора ==
Метою енциклопедії є зберегти, задокументувати та зібрати в одному місці історію Білгород-Дністровщини, аби показати найповнішу енциклопедичну інформацію про край як нинішньому, так і прийдешнім поколінням.
{{Цитата|Всім привіт, мене звати Микита, я родом із Білгорода-Дністровського і більше 10 років редагую Вікіпедію. У травні 2021 року я створив цей проєкт, аби зібрати на одному сайті історію нашого міста та зробити її доступнішою. Локальна історія ду-у-уже цікава :)
 
 
Окрім того, велика кількість контенту про Білгород написана мовою окупанта та з явним постколоніальним наративом, і відповідних матеріалів українською мовою попросту немає. Одна з місій Аккерманіки — виправити це.}}
 
== Чому назва «Аккерманіка»? ==
Ідея такої назви прийшла по аналогії з [https://uk.wikipedia.org/wiki/Британіка Британікою] — найбільшою і найстарішою енциклопедією англійською мовою. Британіка — про Британію, Аккерманіка — про Аккерман.
 
== Що значить «вільна енциклопедія»? ==
Кожен може зареєструватися на сайті, створювати нові статті та редагувати існуюючі. Детальніше про це на сторінці [[Довідка:Як редагувати статтю]].
 
== Які джерела інформації в статтях? ==
Статті в Аккерманіці — це інформація, зібрана з різних джерел; кожне твердження мусить мати посилання на джерело.


== Історія ==
== Історія ==

Версія за 20:33, 21 квітня 2023

«Аккерманіка» — це вільна енциклопедія про Білгород-Дністровський та його околиці, а саме про історію та культуру краю і про людей, які творять цю історію. Це як Вікіпедія у межах Аккерманщини.

Редагувати Аккерманіку може кожен.

Станом на сьогодні, 15 травня 2024 року, кількість статей — 594, редагувань — 9498, файлів — 911.

Від головного редактора

Всім привіт, мене звати Микита, я родом із Білгорода-Дністровського і більше 10 років редагую Вікіпедію. У травні 2021 року я створив цей проєкт, аби зібрати на одному сайті історію нашого міста та зробити її доступнішою. Локальна історія ду-у-уже цікава :)


Окрім того, велика кількість контенту про Білгород написана мовою окупанта та з явним постколоніальним наративом, і відповідних матеріалів українською мовою попросту немає. Одна з місій Аккерманіки — виправити це.

Чому назва «Аккерманіка»?

Ідея такої назви прийшла по аналогії з Британікою — найбільшою і найстарішою енциклопедією англійською мовою. Британіка — про Британію, Аккерманіка — про Аккерман.

Що значить «вільна енциклопедія»?

Кожен може зареєструватися на сайті, створювати нові статті та редагувати існуюючі. Детальніше про це на сторінці Довідка:Як редагувати статтю.

Які джерела інформації в статтях?

Статті в Аккерманіці — це інформація, зібрана з різних джерел; кожне твердження мусить мати посилання на джерело.

Історія

Проєкт започаткований 16 травня 2021 року. Натхненням для його створення послужила «Енциклопедія Носівщини», заснована редактором Вікіпедії Юрієм Пероганичем.

Сестринські проєкти