Про Аккерманіку: відмінності між версіями

Матеріал з Аккерманіка
Немає опису редагування
 
(Не показано 36 проміжних версій цього користувача)
Рядок 1: Рядок 1:
'''«Енциклопедія Білгород-Дністровщини»''' — онлайн-енциклопедія [[Білгород-Дністровський|Білгорода-Дністровського]] та навколишніх територій, які входили у межі [[Білгород-Дністровський район (1940—2020)|Білгород-Дністровського району до 2020 року]].
{{Інфобокс|
{{Картка Аккерманіки}}
}}
'''«Аккерманіка»''' — це вільна енциклопедія про [[Білгород-Дністровський]] та його [[Білгород-Дністровський район|околиці]], а саме про історію та культуру краю і про людей, які творять цю історію. Це як Вікіпедія, тільки у межах Аккерманщини.


Енциклопедію Білгород-Дністровщини [[Довідка:Як редагувати статтю|може редагувати кожен]].
Редагувати Аккерманіку [[Довідка:Як редагувати статтю|може кожен]] зареєстрований на сайті.  


Станом на {{CURRENTDAYNAME}}, {{CURRENTDAY}} {{CURRENTMONTHNAME}} енциклопедія налічує {{NUMBEROFARTICLES}} [[Спеціальна:Усі сторінки|статей]], {{NUMBEROFPAGES}} сторінок, {{NUMBEROFEDITS}} редагувань та {{NUMBEROFFILES}} файлів.
Станом на сьогодні, {{CURRENTDAY}} {{CURRENTMONTHNAMEGEN}} {{CURRENTYEAR}} року, кількість [[Спеціальна:Усі сторінки|статей]] — {{NUMBEROFARTICLES}}, редагувань — {{NUMBEROFEDITS}}, файлів — {{NUMBEROFFILES}}.


== Мета ==
== Від головного редактора ==
Метою енциклопедії є зберегти, задокументувати та зібрати в одному місці історію Білгород-Дністровщини, аби показати найповнішу енциклопедичну інформацію про край як нинішньому, так і прийдешнім поколінням.
{{Цитата|Всім привіт, мене звати Микита, я народився та виріс у Білгороді-Дністровському, програмую веб-додатки і більше 10 років редагую Вікіпедію. У травні 2021 року я створив цей проєкт, аби зібрати на одному сайті історію нашого міста та зробити її доступнішою. Це важливо, бо «той, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього».
 
 
Окрім цього, велика кількість контенту про Білгород написана мовою окупанта та з явним колоніальним наративом, і відповідних матеріалів українською мовою просто немає. Одна з місій Аккерманіки — виправити це.}}
 
<div class="lead-editor-block">
<div>
[[Файл:Від головного редактора.jpg|міні|none|150px|link=]]
</div>
<div class="lead-editor-bio-wrapper">
<div class="lead-editor-name">Микита Нікіфоров</div>
<div class="lead-editor-bio">засновник та головний редактор Аккерманіки</div>
</div>
</div>
 
== Чому назва «Аккерманіка»? ==
Ідея такої назви прийшла по аналогії з [https://uk.wikipedia.org/wiki/Британіка Британікою] — найбільшою та найстарішою енциклопедією англійською мовою. Британіка — про Британію, Аккерманіка — про [[Білгород-Дністровський|Аккерман]].
 
== Що значить «вільна енциклопедія»? ==
Усі статті Аккерманіки доступні на ліцензії [https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.uk Creative Commons Attribution Share Alike], якщо не вказано інше. Це означає, що їх можна вільно поширювати та використовувати будь-де — за умови посилання на сайт.
 
Окрім цього, кожна людина може зареєструватися на сайті, створювати нові статті та редагувати існуюючі. Детальніше про це на сторінці [[Довідка:Як редагувати статтю]].
 
== Які джерела інформації в статтях? ==
Статті в Аккерманіці написані на основі різноманітних відкритих джерел у мережі; кожне твердження мусить мати посилання на джерело, звідки воно взято.
 
== Як долучитися? ==
[[Спеціальна:Створити обліковий запис|Реєструйтеся]] на сайті та створюйте [[Спеціальна:Потрібні сторінки|нові статті]] або [[:Категорія:Незавершені статті|редагуйте існуючі]]. Перед тим як писати нову статтю, переконайтеся, що її тема відповідає [[Проєкт:Критерії значущості|критеріям значущості]].


== Історія ==
== Історія ==
Проєкт започаткований 16 травня 2021 року. Натхненням для його створення послужила [http://wikinosivka.info «Енциклопедія Носівщини»], заснована редактором Вікіпедії [https://uk.wikipedia.org/wiki/Пероганич_Юрій_Йосипович Юрієм Пероганичем].
Проєкт започаткований [[16 травня]] [[2021|2021 року]]. Натхненням для його створення послужили [http://wikinosivka.info «Енциклопедія Носівщини»] та сайт львівського [https://www.lvivcenter.org/ Центру міської історії], на якому зібрано безліч оцифрованої інформації про історію міста.
 
У вересні 2021 року запущений розділ [[Проєкт:Карта фотографій|«Карта фотографій»]].
 
Навесні [[2023|2023 року]] проведений редизайн сайту, аби зробити його зручнішим для читачів. Замовлення на дизайн виконала агенція [https://sokolov.agency/ Sokolov.Agency].
 
16 травня 2023 року в Аккерманіки з'явилися сторінки у [https://www.facebook.com/akkermanika Facebook] та [https://www.instagram.com/akkermanika Instagram].


== Сестринські проєкти ==
== Сестринські проєкти ==
* [http://wikinosivka.info Енциклопедія Носівщини] — заснована 12 лютого 2019 року
* [https://wikinosivka.info Енциклопедія Носівщини]
* [https://wiki.bobrovytsya.info Енциклопедія Бобровиччини] — заснована в лютому 2020-го за зразком Енциклопедії Носівщини
* [https://wiki.bobrovytsya.info Енциклопедія Бобровиччини]
* [https://zhydachiv.wiki Енциклопедія Жидачівщини] — започаткована другом проєкту Андрієм Юрківом у липні 2021 року
* [https://zhydachiv.wiki Енциклопедія Жидачівщини]
* [http://boryspil.wiki Енциклопедія Бориспільщини] — заснована в серпні 2021-го
* [https://boryspil.wiki Енциклопедія Бориспільщини]
 
* [https://wiki.boyarka.site Енциклопедія «ВікіБоярка»]
Нехай зростає числом і якістю родина місцевих українських енциклопедій!


[[Категорія:Енциклопедія Білгород-Дністровщини]]
[[Категорія:Аккерманіка]]

Поточна версія на 19:16, 14 грудня 2023

Логотип
Заснована
Головний редактор
Микита Нікіфоров
Кількість статей

«Аккерманіка» — це вільна енциклопедія про Білгород-Дністровський та його околиці, а саме про історію та культуру краю і про людей, які творять цю історію. Це як Вікіпедія, тільки у межах Аккерманщини.

Редагувати Аккерманіку може кожен зареєстрований на сайті.

Станом на сьогодні, 27 квітня 2024 року, кількість статей — 594, редагувань — 9488, файлів — 910.

Від головного редактора

Всім привіт, мене звати Микита, я народився та виріс у Білгороді-Дністровському, програмую веб-додатки і більше 10 років редагую Вікіпедію. У травні 2021 року я створив цей проєкт, аби зібрати на одному сайті історію нашого міста та зробити її доступнішою. Це важливо, бо «той, хто не знає свого минулого, не вартий майбутнього».


Окрім цього, велика кількість контенту про Білгород написана мовою окупанта та з явним колоніальним наративом, і відповідних матеріалів українською мовою просто немає. Одна з місій Аккерманіки — виправити це.

Від головного редактора.jpg
Микита Нікіфоров
засновник та головний редактор Аккерманіки

Чому назва «Аккерманіка»?

Ідея такої назви прийшла по аналогії з Британікою — найбільшою та найстарішою енциклопедією англійською мовою. Британіка — про Британію, Аккерманіка — про Аккерман.

Що значить «вільна енциклопедія»?

Усі статті Аккерманіки доступні на ліцензії Creative Commons Attribution Share Alike, якщо не вказано інше. Це означає, що їх можна вільно поширювати та використовувати будь-де — за умови посилання на сайт.

Окрім цього, кожна людина може зареєструватися на сайті, створювати нові статті та редагувати існуюючі. Детальніше про це на сторінці Довідка:Як редагувати статтю.

Які джерела інформації в статтях?

Статті в Аккерманіці написані на основі різноманітних відкритих джерел у мережі; кожне твердження мусить мати посилання на джерело, звідки воно взято.

Як долучитися?

Реєструйтеся на сайті та створюйте нові статті або редагуйте існуючі. Перед тим як писати нову статтю, переконайтеся, що її тема відповідає критеріям значущості.

Історія

Проєкт започаткований 16 травня 2021 року. Натхненням для його створення послужили «Енциклопедія Носівщини» та сайт львівського Центру міської історії, на якому зібрано безліч оцифрованої інформації про історію міста.

У вересні 2021 року запущений розділ «Карта фотографій».

Навесні 2023 року проведений редизайн сайту, аби зробити його зручнішим для читачів. Замовлення на дизайн виконала агенція Sokolov.Agency.

16 травня 2023 року в Аккерманіки з'явилися сторінки у Facebook та Instagram.

Сестринські проєкти